Kerromme kesän ja syksyn aikana muutamista hankkeista, joiden toteuttamisessa Säästöpankkisäätiö on ollut mukana.

Porin Muodostelmaluistelijat järjestivät heinäkuun lopulla tulevan kauden avaavan kesäleirin viiden joukkueen voimin. Mukana oli luistelijoita 5 vuotiaista aina 19 vuotiaisiin saakka.

Leiri piti sisällään tanssia, psyykkistä valmennusta sekä tietenkin jääharjoituksia ja kivaa yhdessäoloa oman sekä seuran muiden joukkueiden kanssa. Parasta leirillä oli luistelijoiden mukaan jäällä uusien ohjelmien rakentaminen ja ystävien kanssa oleminen. Yhteinen muokkaperheen leiri kasvattaa niin joukkueiden kuin koko seuran yhteishenkeä. Leirillä huolehditaan ja tsempataan kaveria - niin vanhempaa kuin nuorempaa. Leirillä nuoremmat luistelijat saivayt oman kummin.

Porin Muodostelmaluistelijat ry tarjoaa luisteluharrastusta koko perheelle - luistelukoulu 2-vuotiaasta alkaen, muokkaluistelukoulu 5-vuotiaasta ylöspäin, kuntoluistelu ja Team Conclusion aikuisille, isien joukkue ja viisi kilpaluistelujoukkuetta.

Takaisin